Bukmacher – co to? Czym są zakłady bukmacherskie?

Zakłady bukmacherskie to najsłynniejsza forma hazardu w Polsce. Polega na wskazaniu zwycięzcy wydarzenia sportowego, gdzie każdy z rywalizujących posiada swój kurs, czyli wartość wygrania danego spotkania. Im zwycięzca jest pewniejszy tym kurs jest niższy. Kurs mnoży się przez ilość postawionych pieniędzy. Kim jest bukmacher? Co to są zakłady bukmacherskie i na czym polegają?

Bukmacher – co to?

Codziennie na całym świecie odbywa się kilkaset meczy które można obstawić. Co sprawia że ludzie tak chętnie obstawiają wydarzenia sportowe w zakładach wzajemnych? Głównym powodem są pieniądze. Możliwość wzbogacenia się na swojej sportowej wiedzy stanowi dużą pokusę dla bukmacherowych graczy. Fakt zainwestowania w dane wydarzenie i możliwość wygranej czyni mecz bardziej ekscytującym, dlatego wielu nie robi tego z powodu materialnych korzyści, a po prostu dla frajdy.

Czym są zakłady bukmacherskie i co można obstawiać?

Dzisiejszy rynek zakładów wzajemnych jest rozwinięty do tego stopnia, że możemy obstawić praktycznie każdą dyscyplinę sportową. Wiele uzależnione jest od oferty danych bukmacherów, ale Ci regularnie poszerzają swoje oferty o nowe wydarzenia do obstawiania. Wśród najpopularniejszych dyscyplin są piłka nożna, koszykówka czy tenis, ale nie brakuje też bardziej nietypowych opcji zakładu takich jak e-sport czy wydarzenia kulturalne.

Aktualnie w Polsce działa 15 legalnych bukmacherów. Największymi i najbardziej popularnymi są STS i Fortuna. Jest też kilka innych bukmacherów którzy zaskakują swoją bogatą ofertą tak jak między innymi oferta bukmachera LV BET na gale FAME MMA. Żeby obstawić wydarzenie należy udać się do  punktu zakładów bukmacherskich i tam dokonać wyboru na faworyta. Od kilku lat w naszym kraju legalne są również zakłady przez internet. Wielu bukmacherów posiada zakłady online w swojej ofercie. Często by zachęcić swoich klientów do korzystania z bukmachera w ten właśnie sposób, oferują wiele atrakcyjnych benefitów.

Jak i gdzie obstawiać zakłady u bukmachera? Co to jest zakład?

Oferty bukmacherów stale się rozszerzają. Nie jesteśmy ograniczeni obstawianiem tylko zwycięzcy meczu. Można obstawiać ilość goli/punktów, wygranego połowy/kwarty/seta, ilość autów czy zdobywcę bramki. Można wskazać też dokładny wynik spotkania. Przed rozpoczęciem gry warto zapoznać się z obszerną listą rodzajów zakładów bukmacherskich które można obstawiać u bukmacherów online. Zakłady bukmacherskie również przygotowują dla swoich klientów różne oferty specjalne. Mogą oni podwyższyć kurs topowych wydarzeń lub przygotować scenariusz danego wydarzenia na który możemy obstawić. Bardzo popularne są tak zwane handicapy, czyli dodanie słabszej stronie zakładu goli/punktów w celu wyrównania szans obu drużyn.

Jak odebrać wgraną od bukmachera?

Wygraną można odebrać przynosząc zwycięski kupon do lokalu bukmachera u którego obstawiło się zakład. W przypadku wygranej online, po zakończeniu wszystkich wydarzeń, pieniądze lądują na wirtualnym koncie w aplikacji bukmachera.

Tagged With :

Dodaj komentarz